Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Darlowo

Darlowo leží 2,5 kilometru od pobřeží směrem do vnitrozemí, na břehu řeky Wieprza. Náleží k nejatraktivnějším městům na pobřeží Pomořanska. Malé polské město poblíž Baltského moře spadá pod severovýchodní část Pomořského vojvodství. Přestože se stalo populární destinací mnoha turistů, uchovává si stále starobylou vizáž, obzvláště v jádru města. Městečko zdobí historické tržiště na náměstí.

Tato bývalá rezidence vévodů západního Pomořanska (14. - 17. století) je v současnosti obchodní a rybářský přístav. Starý rybářský přístav byl kdysi členem svazu hanzovních měst. V létě zaplní přímořskou část města davy turistů a stánkům s rybami obchod jen kvete. Pravé kouzlo města ovšem tkví ve starobylé čtvrti u řeky, kde dodnes stojí mnoho historických budov. Za zhlédnutí stojí hrad ze 14. - 17. století, gotický kostel (14. - 15. století), barokní radnice (18. století) a muzeum.

Nejvíce z nich vyniká gotický zámek pomořanských knížat vybudovaný ve 14. stol., několikrát přestavěný a v 19. stol. částečně zničený. Gotický hrad pomořských knížat, přestavěný v pozdějších staletích, obklopený příkopem s vysokou věží nad bránou, je dnes sídlem regionálního muzea.

Zachovala se tady středověká urbanistická struktura města s náměstím, šachovnicovým uspořádáním ulic a památkami, pocházejícími hlavně z období panování pomořských knížat (300 let). V centru se nachází několik desítek památkových obytných staveb s domem z 15. stol. Ve výletní čtvrti Darlowek se můžete podívat na unikátní, sklápěcí most a maják.

Zámek je spjat s Erikem Pomořanským, bojovným slupským vévodou, jehož královská krev mu v roce 1397 umožnila sednout na trůny Dánska, Švédska a Norska. Bouřlivé období jeho vlády charakterizovalo neustálé válčení. Nakonec byl svržen a vrátil se zpět do Darlowa, kde zřídil slupské vojvodství. Nechal se korunovat a jako Erik I., si udržel panství nad Gotlandem. Byl pochován v kostele Panny Marie a jeho sarkofág můžete vidět v tamní pohřební kapli.

Erik založil s největší pravděpodobností rovněž gotickou kapli sv. Gertrudy v ulici Tynickiego, neobvyklou dvanáctibokou stavbu. Okolí můžete poznávat nejen při toulkách po značených turistických stezkách, ale třeba i ze sedla kola.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko