Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gniew

Gniew je půvabné městečko na řece Visle, které si stále uchovává středověký kolorit. V roce 1276 ho založili němečtí rytíři, později se stalo sídlem jejich velmistra a v roce 1466 bylo připojeno k Polsku.

Nad městem se rýsuje gotický kostel sv. Mikuláše, vztyčený zřejmě v první polovině 14. století. Ohromující interiér v současnosti poutá pozornost gotickou klenbou a také manýristickými, barokními a neogotickými oltáři.

Úzké městské ulice míří na Trhové náměstí, které vymezují budovy s podloubími. Ačkoli většina z nich pochází z 18. století, některé – například radnice – nesou gotické prvky. Dochovaly se úseky opevnění z 14. A 15. Století, které v minulosti chránilo Gniew před útočníky.

Nad městem se tyčí křižácký hrad, vystavěný v 13. stol. na půdorysu čtyřúhelníka, přestavovaný v 16. a 17. stol. Částečně byl obnovený po požáru v roce 1922. Nachází se v něm muzeum. Stavba je obklopena částečně zachovaným opevněním. Na podhradí je lokalizován Palác Marysienki (nyní hotel) z 2. poloviny 17. stol., později přestavěný. Na hradě se konají četné akce a inscenace, historická představení, koncerty dávné hudby a rytířské turnaje.

Řád německých (teutonských) rytířů, kteří v 13. A 14. Století vládli ve východním Pomořansku a Prusku, po sobě zanechal působivé gotické cihlové stavby. Rytíři budovali nejen obranné hrad (napař. Gniew) a městské hrady, ale založili také řadu kostelů.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko