Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Krkonošský NP

Pohoří Krkonoše, nejvyšší horstvo v pásmu Sudet, přitahuje výletníky po celý rok. Jejich nejcennější přírodní oblasti jsou chráněny v Krkonošském národním parku, který společně s parkem na české straně je prohlášen za Světovou rezervaci biosféry UNESCO. Pěší turisté tu mají v létě k dispozici řadu stezek a dobré vybavení, zatímco v zimě sem výborné sjezdovky lákají lyžaře.

V nejvyšších částech jsou skály fantastických tvarů, ledovcové kotle, jezera, vzácné druhy rostlin a zvířat, četné turistické stezky. Existuje tady možnost horolezectví a lyžování. V nižších regionech Krkonoš se krčí několik půvabných městeček, jako jsou Karpacz a Szklarska Poreba, a podobně i Cieplice a Sobieszów v oblasti Jelenia Góra.

Szklarska Poreba je lázeňské městečko představující vhodné výchozí stanoviště pro výlety do Krkonoš. Proslavilo se sklem. Ručně zhotovené křišťálově artefakty koupíte v místních stáncích. Budovy vyhledávaného lázeňského střediska Karpacz vroubí zdejší jedinou 7 km dlouhou ulici. Dřevěný románský kostel sem byl přivezen v letech 1842-44 z norského Vangu. Populární lázeňské město Cieplice zdobí několik hezkých barokních budov včetně Schaffgotschského paláce a cisterciáckého a protestantského kostela. Můžete zde navštívit také Přírodovědecké muzeum.

Polana Jakuszycka poblíž Szklarské Poreby je nejznámějším střediskem běžeckého lyžování na Dolním Slezsku. Je zde mnoho tras, připravených pro lyžařské běhy a turistiku. Kromě toho jsou tu k dispozici výkonnostní a rekreační trasy. Specifické mikroklima je natolik příznivé, že se zde sníh drží hodně dlouho. Každoročně v březnu se tu koná velká mezinárodní lyžařská událost Běh Piastovců s účastí 3 až 4 tisíc účastníků na trasách o délce 25 a 50 km.

Krkonoše hrály velmi významnou roli při zalednění Evropy při poslední době ledové. Právě o masiv Krkonoš se zastavil severský ledovec a přinesl s sebou původně severské druhy rostlin a živočichů. Díky příznivým klimatickým podmínkám zde některé přežívají dodnes. K těmto severským druhům se přidaly z jihu i druhy alpské, které se vzájemně se severskými druhy (glaciálními relikty - pozůstatky doby ledové) mohly křížit a vznikly tak nové druhy rostlin a živočichů, které se jinde nevyskytují. Říká se jim endemity.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko