Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Slupsk

Město Slupsk se nachází na severu Polska nedaleko Baltského moře. Založeno bylo ve 14. století a později se stalo členem Hanzovní ligy, tedy důležitým ekonomickým a prosperujícím centrem. Slupskem protéká nádherná stejnojmenná řeka. Stojí zde mnoho divadel a dalších kulturních a uměleckých lákadel.

V letech 1368 a 1648 bylo město Slupsk na řece Slupia sídelním městem Západního Pomořanska. Ve městě se nachází mnoho památek, mj. gotický hrad pomořských knížat nad řekou, přestavěný v renesančním slohu. Renesanční knížecí zámek vybudoval v letech 1580-87 Antonio Guglielmo di Zaccharia. Nyní zde sídlí Muzeum středního Pomořanska se zajímavými sbírkami, mj. cínovými sarkofágy pomořských knížat a také největší v Polsku sbírkou děl od malíře a spisovatele Stanislawa Ignáce Witkiewicze (1885-1939), známějšího pod jménem Witkacy.

Vedle hradu je gotická Mlýnská brána, která vznikla kolem r. 1400 a jeden s nejstarších mlýnů v Polsku – z r. 1320 (etnografické oddělení muzea). Zachoval se taky fragment opevnění z 15. stol. V nedalekém dominikánském kostele sv. Jacka objevíte náhrobky Bohuslava Croye,  posledního z pomořanských vévodů, a jeho matky Anny Croyové. Pozornost si zaslouží rovněž kostel Panny Marie ze 14. století.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko