Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Polsko - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Polsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Polsko.

Kalwaria Zebrzydowska

Kalwaria Zebrzydowska

Do malého městečka Kalwarie Zebrzydowske, přijíždí každoročně tisíce návštěvníků. Jejich cílem je zdejší stejnojmenný klášter, který patří k nejdůležitějším církevním památkám v Polsku.

celý článek

 

Pobřeží Baltu – zapomenutá Sahara uprostřed Evropy

Pobřeží Baltu – zapomenutá Sahara uprostřed Evropy

„Cesty toulavý“ nás tentokrát zavály na sever, konkrétně k polskému pobřeží, které omývá chladné Baltské moře. Označení „evropská Sahara“ získalo pobřeží díky svým velkým písčitým dunám. Není to však to jediné, co vás na cestách chladným severem čeká.

celý článek

 

Hitlerovo bludiště v Sovích horách

Hitlerovo bludiště v Sovích horách

Pokud míříte na výlet do sousedního Polska, určitě nevynechte návštěvu Sovích hor, které se rozprostírají nedaleko česko-polské hranice. Vedle krásné kopcovité krajiny zde naleznete také další zajímavost. Tou je utajené Hitlerovo bludiště Osowka.

celý článek

 

Krakow

Krakow

Krakov byl po celá staletí sídlem králů a vyhledávaným kulturním i obchodním centrem země. Dnes sice již nedosahuje takového politického a hospodářškého významu jako dříve, přesto si však uchoval svou jedinečnou atmosféru, ve které se snoubí minulost se současností.

celý článek

 

Muskauer Park

Muskauer Park

Plánujete-li návštěvu našich severních sousedů, vyhraďte si ve svém programu alespoň chvilku na prohlídku jednoho z nejkrásnějších parků Evropy. Procházka v tomto malebném kousku přírody vám dokáže zapomenout na každodenní stres a starosti.

celý článek

 

Autem po Polsku

Autem po Polsku

1. ledna roku 2004 se Polsko společně s Českou republikou stalo členem Evropské unie. Dne 21. prosince 2007 Česká republika vstoupila také do Schengenského prostoru a byly tak zrušeny kontroly na vnitřních hranicích nejen s Polskem, ale i s ostatními sousedními státy.

celý článek

 

Hrad řádu německých rytířů v Malborku

Hrad řádu německých rytířů v Malborku

Malé městečko Malbork, ležící necelých šedesát kilometrů od Gdaňsku, patří k vůbec nejvyhledávanějším turistickým atrakcím v celém Polsku. Tisíce návštěvníků sem každoročně přijíždí obdivovat největší gotickou stavbu světa a jeden z nejkrásnějších středověkých hradů Evropy.

celý článek

 

Bělověžský prales

Bělověžský prales

Národní park Bělověžský prales se rozkládá na hranici Polska a Běloruska na rozloze 1460 km2 mezi řekami Narewka a Hwoźna. Jde o zbytek původního panenského pralesa, který v minulosti pokrýval klimaticky mírné pásmo evropské pevniny. Větší část pralesa se nachází na straně běloruské, z celkové rozlohy zabírá asi 880 km2.

celý článek

 

Vělička (Wieliczka) - sůl nad zlato

Vělička (Wieliczka) - sůl nad zlato

Jedním z nejznámějších a nejzajímavějších turistických cílů v sousedním Polsku jsou solné doly ve Věličce (polsky Wieliczka). Toto místo, ležící nedaleko slovenských hranic, navštíví každý rok téměř 800 000 turistů ze všech koutů světa.

celý článek

 

Varšava - hlavní město Polska

Varšava - hlavní město Polska

Významné kulturní i hospodářské centrum, čítající na dva miliony obyvatel, se rozprostírá po obou březích řeky Visly, ve středopolské Mazovsko-podlaské nížině. Město, bohaté na historické události, každoročně láká tisíce návštěvníků, kteří sem přijíždějí vzdát hold místům, která se i přes nepřízeň osudu stala součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

celý článek

 
1 2 3 4
 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko