Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Polsko - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Polsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Polsko.

Osvětim - smutný památník lidského utrpení

Osvětim - smutný památník lidského utrpení

Osvětim – celosvětový symbol krutosti, teroru a genocidy. Hrůzné činy proti lidskosti, které nikdy nebudou zapomenuty. Od konce války si přijelo do nejznámějšího koncentračního a vyhlazovacího tábora připomenout smutné osudy milionů vězňů, kteří prožili peklo na zemi, již na 25 milionů lidí.

celý článek

 

Veletržní Poznaň

Veletržní Poznaň

Poznaň je hlavním městem regionu Velkopolsko a také jedno z nejstarších a největších polských měst. Rozkládá se na březích řeky Warta a je administrativním, finančním a obchodním centrem kraje. Od roku 1921 je také dějištěm konání veletrhů a sjíždějí se zde obchodníci ze všech koutů světa.

celý článek

 

Jelenia Góra – polská perla Krkonoš

Jelenia Góra – polská perla Krkonoš

Na úpatí Krkonoš se rozkládá 90 tisícové městečko Jelenia Góra, které je oblíbeným cílem turistů a skvělým výchozím bodem pro pěší výlety do nedalekých hor. Jelenia Góra každého osloví jedinečnou architekturou, pohodovou atmosférou a bohatou historií.

celý článek

 

Oliwská katedrála ve městě Gdaňsk

Oliwská katedrála ve městě Gdaňsk

Na severozápadě polského města Gdaňsk se rozkládá oblast zvaná Oliwa, která byla v minulosti doménou bohatých cisterciáků, jež zde založili katedrálu a klášter. Katedrála ze 14. století je architektonickým skvostem a patří mezi dominanty města.

celý článek

 

Kwidzyn – katedrála a hrad

Kwidzyn – katedrála a hrad

Na severovýchodě Polska se v oblasti Pomořanska nachází městečko Kwidzyn, které bylo v letech 1243 – 1525 rezidencí pomezanského biskupství, jež na jeho území založili němečtí rytíři. Po zrušení řádu se město ocitlo nejdříve v područí Pruska, později přešlo pod Německo a nakonec připadlo Polsku.

celý článek

 

Zámek Lancut

Zámek Lancut

Na jihu Polska se v oblasti zvané Malopolsko, která je nejmalebnější a nejrozmanitější v celé zemi, rozkládá město Łańcut. Jeho dominantou je mimořádně zachovalý zámek, pocházející z první poloviny 17. století. Toto původní sídlo významného polského rodu Potockých bývá místem důležitých událostí a také je velkým lákadlem pro turisty.

celý článek

 

Frombork – Koperníkovo město

Frombork – Koperníkovo město

Na severovýchodě Polska se rozkládá přímořské opevněné městečko Frombork, která hrálo v dějinách země velmi významnou roli. Jeho historie sahá až do druhé poloviny 13. století. Najdeme jej nad Viselským zálivem, v oblasti Varmijsko-mazurského vojvodství.

celý článek

 

Čenstochová (Czestochowa) láká miliony poutníků

Čenstochová (Czestochowa) láká miliony poutníků

Čenstochová (Czestochowa) je hlavním duchovním městem Polska, kam se každoročně vypraví miliony poutníků a turistů. Zdejší klášter Jasná Hora založený v roce 1382 je nejslavnější mariánskou svatyní v zemi a to zejména proto, že ukrývá podobiznu Černé Madony Čenstochovské, které jsou připisovány zázračné schopnosti.

celý článek

 

Zakopané

Zakopané

Na samotném jihu Polska se v oblasti zvané Malopolsko nachází městečko Zakopané, které je již po více než 100 let považováno za zimní metropoli země. Je zde velmi dobrá úroveň vybavení rekreačních, ubytovacích i stravovacích zařízení, která přitahují stále více návštěvníků i v letních měsících.

celý článek

 

Varšava - Královský zámek

Varšava - Královský zámek

Jednou z nejvýznamnějších památek polské metropole Varšavy je Královský zámek, který je významně spjatý s historií země. Po staletí sloužil jako oficiální sídlo polských panovníků. Dnes jsou jeho prostory využívány pro potřeby Národního muzea a pro významné slavnostní události.

celý článek

 

Krakov – město králů

Krakov – město králů

Na jihu Polska se rozkládá jedno z nejpřitažlivějších a turisticky nejvyhledávanějších evropských měst. Krakov oplývá obrovským množstvím historických a architektonických památek, které jsou z větší části soustředěny v jeho historickém jádru. Díky nim bylo město v roce 1978 zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

celý článek

 

Szczawnica – královna polských vod

Szczawnica – královna polských vod

Na samotném jihu Polska, se v dolině řeky Grajcarek, rozkládá jedno z nejkrásnějších lázeňských měst v zemi. Szczawnica leží v místě, kde se pohoří Pieniny odděluje od Beskyd. Největším bohatstvím města jsou minerální vody vytékající z úpatí sopečného vrchu Bryjarka. Samotný název města je odvozen od těchto vod – polsky „szczaw“.

celý článek

 
1 2 3 4
 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko