Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bytow

Bytów byl spolu s nedalekým Leborkem nejzápadnější výspou někdejších držav německých rytířů. Městu, jež po dobytí v roce 1466 obdrželo statut lenního panství, vládla nejprve pomořanská, poté braniborská a pruská knížata. Součástí Polska se stalo v roce 1945.

V Bytówě se dochovalo jen málo architektonických památek. K nejzajímavějším patří zámek německých rytířů, vybudovaný v letech 1390-1405. Zařadil se k jedněm z prvních evropských zámků uzpůsobených k používání střelných zbraní. Na nárožích se tyčí čtyři věže a obytné křídlo bylo přistavěno v roce 1570. Uvnitř sídlí Muzeum Západního Kašubska, schraňující kolekci artefaktů souvisejících se starověkou kulturou Kašubů.

Křižácký hrad a muzeum
Na pahorku stojí gotický křižácký hrad, postavený v letech 1395-1407, později přestavovaný. Je vybudován na obdélníkové ploše a hrazen vysokou hradbou s nárožními baštami. Sídlí tady muzeum se sbírkami mj. lidového výtvarnictví a zemědělského nářadí. Na hradě se konají rytířské turnaje, festivaly kašubské kultury a koncerty komorní hudby. V zámku je hotel a restaurace. Ve vesnici se nachází kostel sv. Jiří z 16. stol. s lidovými malbami interiérů a památkový železniční most z 19. stol.

Řád německých (teutonských) rytířů, kteří v 13. a 14. století vládli ve východním Pomořansku a Prusku, po sobě zanechal působivé gotické cihlové stavby. Rytíři budovali nejen obranné hrady (např. V Malborku, Gniewu a Bytówě) a městské hradby, ale založili také řadu kostelů.

Rytířské turnaje a pouliční trhy
Mnohé ze živých turnajů a pouličních festivalů v Polsku si oblíbili i turisté. Středověké rytířské turnaje se pořádají na středověkých hradech, z nichž některé – např. Bytów – se staly svědky dramatických, byť nekrvavých potyček. Kromě rytířských klání lze sledovat lukostřelbu a pochutnávat si na opékaném mase pod širým nebem.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko