Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Slupsk

Město Slupsk se nachází na severu Polska nedaleko Baltského moře. Založeno bylo ve 14. století a později se stalo členem Hanzovní ligy, tedy důležitým ekonomickým a prosperujícím centrem. Slupskem protéká nádherná stejnojmenná řeka. Stojí zde mnoho divadel a dalších kulturních a uměleckých lákadel.

V letech 1368 a 1648 bylo město Slupsk na řece Slupia sídelním městem Západního Pomořanska. Ve městě se nachází mnoho památek, mj. gotický hrad pomořských knížat nad řekou, přestavěný v renesančním slohu. Renesanční knížecí zámek vybudoval v letech 1580-87 Antonio Guglielmo di Zaccharia. Nyní zde sídlí Muzeum středního Pomořanska se zajímavými sbírkami, mj. cínovými sarkofágy pomořských knížat a také největší v Polsku sbírkou děl od malíře a spisovatele Stanislawa Ignáce Witkiewicze (1885-1939), známějšího pod jménem Witkacy.

Vedle hradu je gotická Mlýnská brána, která vznikla kolem r. 1400 a jeden s nejstarších mlýnů v Polsku – z r. 1320 (etnografické oddělení muzea). Zachoval se taky fragment opevnění z 15. stol. V nedalekém dominikánském kostele sv. Jacka objevíte náhrobky Bohuslava Croye,  posledního z pomořanských vévodů, a jeho matky Anny Croyové. Pozornost si zaslouží rovněž kostel Panny Marie ze 14. století.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko