Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Krkonošský NP

Pohoří Krkonoše, nejvyšší horstvo v pásmu Sudet, přitahuje výletníky po celý rok. Jejich nejcennější přírodní oblasti jsou chráněny v Krkonošském národním parku, který společně s parkem na české straně je prohlášen za Světovou rezervaci biosféry UNESCO. Pěší turisté tu mají v létě k dispozici řadu stezek a dobré vybavení, zatímco v zimě sem výborné sjezdovky lákají lyžaře.

V nejvyšších částech jsou skály fantastických tvarů, ledovcové kotle, jezera, vzácné druhy rostlin a zvířat, četné turistické stezky. Existuje tady možnost horolezectví a lyžování. V nižších regionech Krkonoš se krčí několik půvabných městeček, jako jsou Karpacz a Szklarska Poreba, a podobně i Cieplice a Sobieszów v oblasti Jelenia Góra.

Szklarska Poreba je lázeňské městečko představující vhodné výchozí stanoviště pro výlety do Krkonoš. Proslavilo se sklem. Ručně zhotovené křišťálově artefakty koupíte v místních stáncích. Budovy vyhledávaného lázeňského střediska Karpacz vroubí zdejší jedinou 7 km dlouhou ulici. Dřevěný románský kostel sem byl přivezen v letech 1842-44 z norského Vangu. Populární lázeňské město Cieplice zdobí několik hezkých barokních budov včetně Schaffgotschského paláce a cisterciáckého a protestantského kostela. Můžete zde navštívit také Přírodovědecké muzeum.

Polana Jakuszycka poblíž Szklarské Poreby je nejznámějším střediskem běžeckého lyžování na Dolním Slezsku. Je zde mnoho tras, připravených pro lyžařské běhy a turistiku. Kromě toho jsou tu k dispozici výkonnostní a rekreační trasy. Specifické mikroklima je natolik příznivé, že se zde sníh drží hodně dlouho. Každoročně v březnu se tu koná velká mezinárodní lyžařská událost Běh Piastovců s účastí 3 až 4 tisíc účastníků na trasách o délce 25 a 50 km.

Krkonoše hrály velmi významnou roli při zalednění Evropy při poslední době ledové. Právě o masiv Krkonoš se zastavil severský ledovec a přinesl s sebou původně severské druhy rostlin a živočichů. Díky příznivým klimatickým podmínkám zde některé přežívají dodnes. K těmto severským druhům se přidaly z jihu i druhy alpské, které se vzájemně se severskými druhy (glaciálními relikty - pozůstatky doby ledové) mohly křížit a vznikly tak nové druhy rostlin a živočichů, které se jinde nevyskytují. Říká se jim endemity.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko