Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Medvědí jeskyně u Kletna

Medvědí jeskyně (Jaskinia Niedźwiedzia) v Kletně je jedna z nejkrásnějších krápníkových jeskyní v Polsku. V jeskynních usazeninách z doby ledové byly nalezeny kosti medvěda a dalších zvířat. V doprovodu průvodce projdete labyrintem chodeb a zhlédnete unikátní stalaktity a stalagmity, kaskády a kalcitové draperie. V Kletně je také Muzeum země (Muzeum Ziemi), ve kterém se nachází hnízdo s dinosauřími vejci.

Kladsko je krajem plným nádherných výhledů, horských stezek, stavebních památek, životadárných minerálních pramenů i specifické flóry a fauny. Zaujme vás v každém ročním období. Čeká na vás mnoho značených turistických tras, které můžete projet autem, autobusem či na kole, anebo jednoduše projít pěšky. Medvědí jeskyně nedaleko Kletna vás okouzlí nádhernou krápníkovou výzdobou.

V nejdelší jeskyni v Sudetách s chodbami na třech úrovních o délce kolem 3 km byly nalezeny kosti prehistorického medvěda a také jiných zvířat, staré tisíce let. Za podívanou stojí rozmanité krápníkové útvary a sály o impozantních rozměrech (největší o výšce 45 m a délce 60 m). Za účelem její ochrany zde byla utvořena rezervace.

Výlet do Stolových hor vás povede neobvyklou, pohádkovou krajinou, plnou roztodivných skalních útvarů, soutěsek, labyrintů a balvanů připomínajících zvířata či lidské postavy. Největšími atrakcemi Národního parku Stolové hory jsou bezpochyby dvě skalní bludiště na Velké Hejšovině (Szczeliniec Wielki) a v Bludných skalách (Błędne Skały). Také můžete vystoupit na nejvyšší horu Kladska - Králický Sněžník, spatřit hučící vodopád na říčce Wilczka, či navštívit pohádkovou zahradu - „Ogród Bajek“ v Międzygórzi.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko