Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bytow

Bytów byl spolu s nedalekým Leborkem nejzápadnější výspou někdejších držav německých rytířů. Městu, jež po dobytí v roce 1466 obdrželo statut lenního panství, vládla nejprve pomořanská, poté braniborská a pruská knížata. Součástí Polska se stalo v roce 1945.

V Bytówě se dochovalo jen málo architektonických památek. K nejzajímavějším patří zámek německých rytířů, vybudovaný v letech 1390-1405. Zařadil se k jedněm z prvních evropských zámků uzpůsobených k používání střelných zbraní. Na nárožích se tyčí čtyři věže a obytné křídlo bylo přistavěno v roce 1570. Uvnitř sídlí Muzeum Západního Kašubska, schraňující kolekci artefaktů souvisejících se starověkou kulturou Kašubů.

Křižácký hrad a muzeum
Na pahorku stojí gotický křižácký hrad, postavený v letech 1395-1407, později přestavovaný. Je vybudován na obdélníkové ploše a hrazen vysokou hradbou s nárožními baštami. Sídlí tady muzeum se sbírkami mj. lidového výtvarnictví a zemědělského nářadí. Na hradě se konají rytířské turnaje, festivaly kašubské kultury a koncerty komorní hudby. V zámku je hotel a restaurace. Ve vesnici se nachází kostel sv. Jiří z 16. stol. s lidovými malbami interiérů a památkový železniční most z 19. stol.

Řád německých (teutonských) rytířů, kteří v 13. a 14. století vládli ve východním Pomořansku a Prusku, po sobě zanechal působivé gotické cihlové stavby. Rytíři budovali nejen obranné hrady (např. V Malborku, Gniewu a Bytówě) a městské hradby, ale založili také řadu kostelů.

Rytířské turnaje a pouliční trhy
Mnohé ze živých turnajů a pouličních festivalů v Polsku si oblíbili i turisté. Středověké rytířské turnaje se pořádají na středověkých hradech, z nichž některé – např. Bytów – se staly svědky dramatických, byť nekrvavých potyček. Kromě rytířských klání lze sledovat lukostřelbu a pochutnávat si na opékaném mase pod širým nebem.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko