Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Medvědí jeskyně u Kletna

Medvědí jeskyně (Jaskinia Niedźwiedzia) v Kletně je jedna z nejkrásnějších krápníkových jeskyní v Polsku. V jeskynních usazeninách z doby ledové byly nalezeny kosti medvěda a dalších zvířat. V doprovodu průvodce projdete labyrintem chodeb a zhlédnete unikátní stalaktity a stalagmity, kaskády a kalcitové draperie. V Kletně je také Muzeum země (Muzeum Ziemi), ve kterém se nachází hnízdo s dinosauřími vejci.

Kladsko je krajem plným nádherných výhledů, horských stezek, stavebních památek, životadárných minerálních pramenů i specifické flóry a fauny. Zaujme vás v každém ročním období. Čeká na vás mnoho značených turistických tras, které můžete projet autem, autobusem či na kole, anebo jednoduše projít pěšky. Medvědí jeskyně nedaleko Kletna vás okouzlí nádhernou krápníkovou výzdobou.

V nejdelší jeskyni v Sudetách s chodbami na třech úrovních o délce kolem 3 km byly nalezeny kosti prehistorického medvěda a také jiných zvířat, staré tisíce let. Za podívanou stojí rozmanité krápníkové útvary a sály o impozantních rozměrech (největší o výšce 45 m a délce 60 m). Za účelem její ochrany zde byla utvořena rezervace.

Výlet do Stolových hor vás povede neobvyklou, pohádkovou krajinou, plnou roztodivných skalních útvarů, soutěsek, labyrintů a balvanů připomínajících zvířata či lidské postavy. Největšími atrakcemi Národního parku Stolové hory jsou bezpochyby dvě skalní bludiště na Velké Hejšovině (Szczeliniec Wielki) a v Bludných skalách (Błędne Skały). Také můžete vystoupit na nejvyšší horu Kladska - Králický Sněžník, spatřit hučící vodopád na říčce Wilczka, či navštívit pohádkovou zahradu - „Ogród Bajek“ v Międzygórzi.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko