Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Darlowo

Darlowo leží 2,5 kilometru od pobřeží směrem do vnitrozemí, na břehu řeky Wieprza. Náleží k nejatraktivnějším městům na pobřeží Pomořanska. Malé polské město poblíž Baltského moře spadá pod severovýchodní část Pomořského vojvodství. Přestože se stalo populární destinací mnoha turistů, uchovává si stále starobylou vizáž, obzvláště v jádru města. Městečko zdobí historické tržiště na náměstí.

Tato bývalá rezidence vévodů západního Pomořanska (14. - 17. století) je v současnosti obchodní a rybářský přístav. Starý rybářský přístav byl kdysi členem svazu hanzovních měst. V létě zaplní přímořskou část města davy turistů a stánkům s rybami obchod jen kvete. Pravé kouzlo města ovšem tkví ve starobylé čtvrti u řeky, kde dodnes stojí mnoho historických budov. Za zhlédnutí stojí hrad ze 14. - 17. století, gotický kostel (14. - 15. století), barokní radnice (18. století) a muzeum.

Nejvíce z nich vyniká gotický zámek pomořanských knížat vybudovaný ve 14. stol., několikrát přestavěný a v 19. stol. částečně zničený. Gotický hrad pomořských knížat, přestavěný v pozdějších staletích, obklopený příkopem s vysokou věží nad bránou, je dnes sídlem regionálního muzea.

Zachovala se tady středověká urbanistická struktura města s náměstím, šachovnicovým uspořádáním ulic a památkami, pocházejícími hlavně z období panování pomořských knížat (300 let). V centru se nachází několik desítek památkových obytných staveb s domem z 15. stol. Ve výletní čtvrti Darlowek se můžete podívat na unikátní, sklápěcí most a maják.

Zámek je spjat s Erikem Pomořanským, bojovným slupským vévodou, jehož královská krev mu v roce 1397 umožnila sednout na trůny Dánska, Švédska a Norska. Bouřlivé období jeho vlády charakterizovalo neustálé válčení. Nakonec byl svržen a vrátil se zpět do Darlowa, kde zřídil slupské vojvodství. Nechal se korunovat a jako Erik I., si udržel panství nad Gotlandem. Byl pochován v kostele Panny Marie a jeho sarkofág můžete vidět v tamní pohřební kapli.

Erik založil s největší pravděpodobností rovněž gotickou kapli sv. Gertrudy v ulici Tynickiego, neobvyklou dvanáctibokou stavbu. Okolí můžete poznávat nejen při toulkách po značených turistických stezkách, ale třeba i ze sedla kola.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko